Zmiany w egzaminach

Zmiany w egzaminach Przez ostatnich parę lat, prowadzone były rozmowy na temat zmiany systemu i egzaminacyjnego na nowych kierowców. Wprowadzono zostało sporo zmian, które wypadają na korzyść zdających ten egzamin. Osoby które nie zdały i podchodzą do egzaminu po raz drugi, będą musieli niestety czekać na kolejny kurs więcej niż miesiąc. Co do samego egzaminu również są pewne zmiany. Egzamin praktyczny dotychczas trwał 40 minut, jednak z nową ustawą może trwać 25 minut, ale tylko wtedy, gdy egzaminator uzna ,że kandydat posiada odpowiednie kwalifikacje na kierowcę. Zmiany dotknęły również punktów karnych, te pierwsze 24 zebrane przez kierowcę nie będą skutkiem odebrania prawa jazdy a jedynie skierowanie na kurs i badania następnie przez pięć kolejnych lat każde zebrane 24 punkty spowodują utratę uprawnienia. Można się zastanawiać, czy te nowe przepisy idą rzeczywiście w dobrą stronę czy też nie. Istnieją różne spekulacje na ten temat, tak jak w innych tematach tak i w tej kwestii znajdą się zwolennicy jak i przeciwnicy tego pomysłu. Mimo, że głosy są podzielone mniej więcej po pół, decyzja należy, do kierowników, którzy wymyślają te zasady i do osób, które mogą je zakwestionować. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zrobienie prawa jazdy. Można uznać, że w dzisiejszych czasach większość nastolatków uważa, że prawo jazdy to pewien sposób na pokazanie się kumplom z jak najlepszej strony. A dlaczego tak jest? Ponieważ dzisiejszy świat goni za czymś nowym, a każdy człowiek chce być jak najlepszy i na jak najwyższym szczeblu, nie ważne czy w pracy czy między koleżeńskimi potyczkami. W obecnych czasach liczy się tylko to, aby być najlepszym. W jaki sposób? Na przykład właśnie poprzez robieniu prawa jazdy. Młodzi, najczęściej chłopcy uważają, że im szybciej będą się poruszać na jezdni tym większe uznanie zdobędą wśród swoich rówieśników. Pomimo tych, którzy chcą ‚szpanować’ możemy wyróżnić również grupę ludzi, którzy uczą się jeździć tylko dla własnych celów, bądź po postu to lubią i nie zagrażają innym kierowcom podczas jazdy w obrębie miasta czy też poza jego granicami. Na szczęście takich ludzi jest o wiele więcej niż tych, którzy chcą tylko pokazać jacy to oni nie są i jak umieją szybko i wspaniale jeździć. Zazwyczaj takie popisywanie się jest skutkiem poważnych wypadków, których w Polsce z roku na rok jest coraz więcej. A osoby tak pewne swoich sił lądują w szpitalu na bardzo długą rehabilitację.

Kategoria: Nauka jazdy. Tagi: , ,

Autobus

Autobus Autobus to środek komunikacji miejskiej. Autobusy znajdują się w każdym mieście ponieważ dzięki nim mogą przemieszczać się uczniowie jaki osoby pracujące. Autobus to dość duży sprzęt ponieważ ma bardzo dużą pojemność za jednym razem jest w stanie przewieść nawet kilkanaście osób. Autobus to dobre rozwiązanie dla osób nie posiadających własnego auta ponieważ w ten sposób mogą się wszędzie dostać. Autobusy dzielimy na dwie grupy czyli autobus miejski który jeździ tylko po terenie miasta są spotykane tylko w większych aglomeracjach i na autobusy kursujące których zadaniem jest dostarczenie osób w dane miejsce najczęściej bardzo oddalone. Autobusy utrzymywane są przez miasto ponieważ dzięki nim możliwe jest transportowanie wielu ludzi. Autobusy wyposażone są w duże siedzenia oraz miejsca na bagaże. Aby moc korzystać z takiego autobusu trzeba najpierw wykupić bilet. Każdy autobus prowadzony jest przez kierowcę i tylko on może decydować o trasie przejazdu. Autobusy zatrzymują się tylko na przystankach aby podróżujący odpoczęli lub mogli się przesiąść.

Prawo jazdy

Prawo jazdy Prawo jazdy jest to dokument umożliwiający pełnoprawne prowadzenie pojazdu na drogach publicznych. Egzamin na zdawanie prawa jazdy umożliwia uzyskanie tego właśnie dokumentu. Faktem w dzisiejszych czasach stało się że wielu ludzi w wielu miastach zdaję egzamin na prawo jazdy. Kiedyś samochód był symbolem luksusu podczas gdy dziś jest on w wielu miejscach koniecznością. Wiele miejsc na Ziemi jak i również w Polsce jest dostępne tylko drogą. Kiedyś wielu ludzi przemieszczało się używając pociągów lub środków komunikacji miejskiej. W dzisiejszych czasach koleje wyparły samochody nawet jeśli chodzi o transport towarowy a z powodów nieopłacalności wiele linii kolejowych zostało skreślonych z rozkładów. W dużych miastach ludzie mają możliwość dostania się w dany rejon środkami komunikacji miejskiej. Ale właśnie w dużych miastach rośnie liczba samochodów ponieważ wielu ludzi chce swobody w poruszaniu się po mieście, która zarazem przez nich jest bardzo utrudniona. Przez tę właśnie chęć jest tyle korków w dużych miastach. Aby zdać prawo jazdy potrzebne jest wiele umiejętności praktycznych jak i dość duża wiedza teoretyczna. Wymagana jest znajomość znaków drogowych, przepisów ruchu drogowego, znaków na jezdni. To część teoretyczna. Do części praktycznej zalicza się takie właściwości jak np. umiejętność poruszania się w ruchu ulicznym, dobre opanowanie pojazdu, umiejętność szybkiego reagowania na zmiany w ruchu ulicznym. Oprócz tych umiejętności jest wiele zdolności, których nabiera się z latami a i wyżej wymienione umiejętności powinny być poparte praktyką. Samo opanowanie znaczenia wszystkich znaków drogowych jest nie lada wyzwaniem. Mamy znaki informacyjne, znaki zakazu, znaki nakazu, znaki pierwszeństwa. Oprócz tego jest wiele znaków malowanych na drodze, które w ruchu komunikacyjnym mają nie małe znaczenie. Istnieją tez pewne zasady nie wynikające ze znaków ale każdy kierowca musi je znać. To takiej zasady należy zasada prawej strony na skrzyżowaniach równorzędnych. Zasada ta oznacza że będąc na drodze o równych prawach czyli tak zwanych równorzędnych puszczamy zawsze pierwszego kierowce po naszej prawej stronie.