Autobus

Autobus Autobus to środek komunikacji miejskiej. Autobusy znajdują się w każdym mieście ponieważ dzięki nim mogą przemieszczać się uczniowie jaki osoby pracujące. Autobus to dość duży sprzęt ponieważ ma bardzo dużą pojemność za jednym razem jest w stanie przewieść nawet kilkanaście osób. Autobus to dobre rozwiązanie dla osób nie posiadających własnego auta ponieważ w ten sposób mogą się wszędzie dostać. Autobusy dzielimy na dwie grupy czyli autobus miejski który jeździ tylko po terenie miasta są spotykane tylko w większych aglomeracjach i na autobusy kursujące których zadaniem jest dostarczenie osób w dane miejsce najczęściej bardzo oddalone. Autobusy utrzymywane są przez miasto ponieważ dzięki nim możliwe jest transportowanie wielu ludzi. Autobusy wyposażone są w duże siedzenia oraz miejsca na bagaże. Aby moc korzystać z takiego autobusu trzeba najpierw wykupić bilet. Każdy autobus prowadzony jest przez kierowcę i tylko on może decydować o trasie przejazdu. Autobusy zatrzymują się tylko na przystankach aby podróżujący odpoczęli lub mogli się przesiąść.

Samolot

Samolot Samolot służy do przemieszczania się w powietrzu. Samolot jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi którzy wybierają się w długą podroż ponieważ dzięki niemu można zaoszczędzić nawet kilka godzin. Samolot to ogromna maszyna która jest w stanie pomieścić na swoim pokładzie nawet kilkadziesiąt osób. Samoloty jak wcześniej wspomniałam latają w powietrzu dlatego też tak dużą wagę przywiązuje się tutaj do pogody ponieważ jeśli jest ona nie dobra to wtedy loty są wstrzymywane dla dobra pasażerów. W samolotach można głownie spotkać kapitanów , hostessy oraz pasażerów czyli osoby które korzystają z tego typu środka transportu. Samolot należy do transportu bezpiecznego ponieważ wszystko jest przed startem dokładnie sprawdzane czyli nie tylko warunki pogodowe ale cala maszyna a nawet pasażerowie ponieważ chodzi tutaj o ich bezpieczeństwo. Samolot jest ogromna maszyna którą waży nawet kilkaset ton a mimo to posiada taki system napędowy z jest w stanie oderwać się do ziemi. umożliwiają mu to skrzydła oraz zestaw silników.

Kategoria: Środki transportu. Tagi: , ,

Samochód osobowy czy autobus?

Samochód osobowy czy autobus? Najbardziej popularny środek transportu to nic innego jak samochód osobowy, ponieważ w dzisiejszych czasach ludzie stali się bardzo wygodni, a posiadanie własnego samochodu, jest wyrazem wielkiej wygody, a tym bardziej, że stajemy się niezależni i to w bardzo dużym znaczeniu tego słowa, już nie musimy się prosić, aby nas ktoś zawiózł, ani nie musimy czekać na to, kiedy przyjedzie autobus, ale wystarczy posiadać prawojazdy i zatankowany pojazd, a najczęściej to wystarczy, aby dojechać d naszej ukochanej. Oczywiście miłości nie wybiera ludzi do związku, ani tym bardziej nie jesteśmy w stanie określić, w jakim wieku uda nam się zakochać, ale samochodem możemy, przynajmniej w naszym kraju poruszać się dopiero po osiemnastym roku życia, co jest dość dobrym zabezpieczeniem, przed tym, aby nieodpowiedzialne dzieci nie wsiadały za kółko samochodu. Samochód to jednak wielka odpowiedzialności i przede wszystkim wielkie koszty, ponieważ musimy ubezpieczać nasz samochód i oczywiście dokonywać okresowych napraw, co niestety kosztuje. Miejski transport to nic innego jak podróżowanie autobusem, który kursuje pomiędzy określonymi przystankami. Czasami podróż autobusem może okazać się o wiele przyjemniejsza niż podróż pojazdem osobowy. Autobus to pojazd, który przede wszystkim jest o wiele większy od pojazdu samochodowego osobowego, a dzięki temu możemy się w nim lepiej pomieścić, czy nawet z wielką ilością bagaży również nie będzie problemów. Autobus to jednak pojazd, który nie przewiezie nas do określonego mesa za darmo, a mianowicie musimy posiadać odpowiedni bilet, który umożliwi nam podróżowanie nim. Oczywiście bilet możemy dostać w dany autobusie za uiszczeniem odpowiedniej zapłaty. W każdym autobusie znajduje się kasa fiskalna i oczywiście za opłatą jest drukowany bilet, który musimy zatrzymać ze sobą podczas podróży, ponieważ czasami zdarzają się kontrole drogowe i ludzie muszą w takich sytuacjach okazywać bilety, ponieważ jeżeli złapią kogoś bez bilety to oczywiście grozi mu stosunkowo wysoka kara, za poruszanie się na gapę.